Das Wetter, Die Natur, Die Jahreszeiten, Die Bekleidung: Co Musíte Vědět o Němčině
|

Das Wetter, Die Natur, Die Jahreszeiten, Die Bekleidung: Co Musíte Vědět o Němčině

Vítejte zpátky na našem blogu! Dnes se zaměříme na důležitá slova a fráze v němčině týkající se počasí, přírody, ročních období a oblečení. Pokud se chystáte cestovat do německy mluvící země nebo vás jenom zajímá němčina, určitě se vám bude hodit znalost těchto slov. Takže čtěte dál a naučte se vše, co potřebujete vědět!
Das Wetter: Vliv na vaše denní aktivity

Das Wetter: Vliv na vaše denní aktivity

Vliv počasí na vaše denní aktivity je nezanedbatelný. Pokud je venku krásně, jistě se budete chtít vydat na procházku či sportovní aktivity. Naopak, pokud prší nebo je zima, budete spíše zaměřeni na pobyt v teple domova nebo v kavárně.

Je důležité být připraven na různé varianty počasí, a to tím správným oblečením. Během teplých letních dní si oblečte lehké, prodyšné látky a chráněte se před sluncem. Naopak v zimě volte teplé vrstvy oblečení a nezapomeňte na čepici a rukavice.

Zima Léto
Teplé vrstvy oblečení Lehké prodyšné látky
Čepice a rukavice Chráňte se před sluncem

Die Natur: Rozmanitost německé krajiny

V Německu je příroda opravdu neskutečně rozmanitá. Od malebných horských vrcholků až po rozlehlé lesy a jezera, Německo má co nabídnout každému milovníkovi přírody. V každém ročním období se můžete těšit na různorodost zeleně a barev, které země poskytuje.

V závislosti na ročním období se můžete těšit na různá počasí a přírodní úkazy. Jaro znamená kvetoucí louky a stromy, léto je plné slunečního svitu a tepla, podzim přináší krásné barvy listí a zima zase sníh a led. Aby jste se mohli naplno těšit z německé krajiny, je důležité se vhodně obléci podle počasí.

 • V létě si oblékněte lehké oblečení a ochranný krém na slunce.
 • V zimě se zabalte do teplé bundy, šály a rukavic.
 • V podzimním období není od věci mít u sebe deštník a větrovku.

Die Jahreszeiten: Změna v atmosféře a aktivitách

Die Jahreszeiten: Změna v atmosféře a aktivitách

V Německu jsou čtyři roční období, a každé z nich má svá specifika, která ovlivňují nejenom počasí, ale i přírodu a aktivity lidí. Jarní období začíná v březnu a končí v květnu. Je to čas kvetoucích květin, probouzející se přírody a déle se prodlužujících dnů. Léto, které trvá od června do srpna, je nejteplejším obdobím a lidé tráví čas ve volné přírodě, jezera a moře jsou oblíbenými cíli pro dovolenou.

V podzimním období, od září do listopadu, listí na stromech začíná měnit barvy a padá na zem. Toto období je také spojeno s ochlazením po letním horku a přípravou na zimní období. Zima trvá od prosince do února a je charakterizována sněhem, mrazem a kratšími dny. Proto je důležité být na toto období dobře připravený a mít vhodnou zimní obuv a oblečení.

Roční období Teplota Aktivity
Jaro 10-20°C Procházky v přírodě, venkovní sporty
Léto 25-35°C Koupání, slunění, grilování
Podzim 5-15°C Sklizeň, procházky lesy
Zima -5-5°C Lyžování, bruslení, stavění sněhuláků

Die Bekleidung: Jak se obléci podle počasí

Die Bekleidung: Jak se obléci podle počasí

V Nečekaném počasí se může stát, že nevíme, co si obléknout, abychom byli pohodlní a připravení na všechny příležitosti. Správná volba oblečení může udělat velký rozdíl ve vašem každodenním životě, ať už jste právě na procházce přírodou nebo jen jdete do práce. Zde je pár tipů, jak se správně obléknout podle počasí.

Pokud je venku slunečno a horko, volte lehké materiály, které nebudou příliš vystavovat vaše tělo slunci. Dobrou volbou jsou lehké šaty nebo krátké kalhoty s tričkem. Nezapomeňte také na klobouk a sluneční brýle k ochraně očí.

Pokud se očekává déšť, nezapomeňte si vzít s sebou deštník nebo nepromokavou bundu. Volte boty, které dobře chrání nohy před vodou a nechte si doma sandály a otevřené boty. Pokud je venku chladno, sáhněte po teplém kabátu, šátku a rukavicích, abyste se neprochladli.

Tipy pro učení němčiny: Slovní zásoba spojená s počasím

Tipy pro učení němčiny: Slovní zásoba spojená s počasím

V následujícím článku se podíváme na slovní zásobu spojenou s počasím v němčině, která je klíčová pro každodenní komunikaci. Skvělým způsobem, jak se zdokonalit ve slovní zásobě týkající se počasí a přírody, je učit se slova ve spojeních, jako je třeba „slunečno ráno“ nebo „deštivé odpoledne“.

Zde je stručný seznam slovíček, která vám pomohou popsat počasí a přírodu v němčině:

 • Das Wetter: počasí
 • Die Natur: příroda
 • Die Jahreszeiten: roční období
 • Die Bekleidung: oblečení

Český Výraz Německý Výraz
Slunce Die Sonne
Dešťové Kapky Der Regentropfen
Vítr Der Wind

Praktické fráze: Jak popsat počasí v němčině

Chcete-li popsat počasí v němčině, budete potřebovat několik praktických frází, které vám pomohou vyjádřit, jaké je aktuální počasí. Také se naučíte něco o přírodě, ročních obdobích a oblečení, které se hodí k různým povětrnostním podmínkám.

V následujících frázích se naučíte, jak vyjádřit typ počasí, teplotu, a jak se obléct podle daného počasí. Kromě toho se dozvíte, jak pojmenovat roční období a charakteristické rysy přírody v jednotlivých ročních obdobích.

 • Das Wetter: Jednoduché fráze k popisu počasí
 • Die Natur: Slovní zásoba k popisu přírody
 • Die Jahreszeiten: Názvy ročních období
 • Die Bekleidung: Oblečení vhodné ke každému počasí

Kulturní zajímavosti: Vztah Němců k přírodě a počasí

Kulturní zajímavosti: Vztah Němců k přírodě a počasí

Kulturní zajímavosti:

Vztah Němců k přírodě a počasí je hluboce zakořeněný v jejich každodenním životě. Němci mají rádi pravidelné procházky v přírodě a často vyhledávají relaxaci v lesích nebo na horách. Díky této blízkosti k přírodě mají Němci velký zájem o změny v počasí a rádi se o ně navzájem baví.

V Německu se lidé oblékají podle aktuálního počasí a ročního období. Je běžné vidět lidi, kteří jsou dobře připraveni na chladné zimy nebo horká léta. Němci dbají na kvalitu a pohodlí oblečení, protože si uvědomují důležitost správného oblékání pro jejich zdraví a pohodu.

V tabulce níže můžete vidět, jak Němci reagují na různé typy počasí:

Počasí Reakce Němců
Slunečno Vycházka v přírodě
Déšť Pobyt v kavárně nebo divadle
Sněžení Lyžování nebo běh na běžkách

Závěrem

Děkujeme, že jste si přečetli náš článek o němčině a jaký vliv může mít počasí, příroda, roční období a oblečení na vaši němčinu. Doufáme, že vám byl užitečný a že vám pomohl lépe porozumět těmto důležitým témám. Pokud máte další otázky nebo byste chtěli vědět více, neváhejte se na nás obrátit. Těšíme se na další setkání s vámi!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *