Uvolnění ze školy na dovolenou: Vzor žádosti pro rodiče

Ahoj všichni! V dnešním blogovém příspěvku se zaměříme na jednu z nejlepších věcí, které žáci mohou zažít – uvolnění ze školy na dovolenou! Pokud se chystáte s rodinou na výlet a potřebujete speciální povolení od školy, nebojte se. Máme pro vás vzor žádosti pro rodiče, který vám usnadní celý proces. Připravte se na relaxaci a odpočinek, protože již brzy budete moci vyrazit na zaslouženou dovolenou! 🏖️🌞 #dovolená #žádost #rodina

Jak správně požádat o uvolnění ze školy na dovolenou pro dítě?

Chcete jako rodič požádat o uvolnění ze školy pro vaše dítě kvůli plánované dovolené? Nezáleží na tom, zda je vaše dítě ve školce, základní nebo střední škole – existují některá pravidla a postupy, které je třeba dodržet. Pokud nevíte, jak na to, máme pro vás připravený vzor žádosti, který vám může usnadnit celý proces.

Vzor žádosti o uvolnění ze školy na dovolenou pro dítě:

Jméno a příjmení rodiče

Adresa trvalého bydliště

Jméno dítěte

Trvání a důvod dovolené

Druh žádosti Časový rámec
Ředitel školy Nejpozději 14 dní před odjezdem
Třídní učitel Nejpozději 7 dní před odjezdem

Co by měla obsahovat vzorová žádost rodičů o uvolnění ze školy?

Informace k žádosti o uvolnění ze školy na dovolenou

Pokud plánujete s rodinou dovolenou mimo prázdninové období a potřebujete žádat o uvolnění vašeho dítěte ze školy, je důležité mít správně sepsanou žádost. Vzorová žádost rodičů o uvolnění ze školy by měla obsahovat následující informace:

• Údaje žáka: Jméno, příjmení, třída a kontakt na zákonného zástupce.
  • Termín uvolnění: Specifikace data od a do, kdy má být žák uvolněn ze školní docházky.
  • Důvod uvolnění: Stručný popis důvodu, proč žádáte o uvolnění dítěte ze školy.

Žák Termín uvolnění Důvod
Jan Novák 10. – 15. září 2023 Rodinná dovolená v zahraničí

Tipy pro vyplnění žádosti o uvolnění ze školy na dovolenou

Vyplnění žádosti o uvolnění ze školy na dovolenou může být pro rodiče občas složitý proces. Proto jsme pro vás připravili vzor žádosti, který vám usnadní komunikaci s ředitelem školy. Věříme, že tato šablona vám pomůže získat potřebný souhlas pro absence vašeho dítěte během dovolené.

Tipy pro vyplnění žádosti:

• Uveďte konkrétní důvody, proč žádáte o uvolnění ze školy na dovolenou.
  • Požádejte o schůzku s ředitelem školy, abyste mohli žádost osobně předat a vysvětlit své důvody.
  • Ujistěte se, že žádost obsahuje veškeré potřebné údaje o vašem dítěti, termínu dovolené a vaší kontaktní informace.

Dítě Termín dovolené Kontaktní údaje
Pavlína Nováková 10. – 20. července 2021 +420 123 456 789, novakova@email.cz

Důležité informace, které by měla obsahovat žádost o uvolnění ze školy

Ve vzoru žádosti o uvolnění ze školy na dovolenou je důležité obsáhnout veškeré potřebné informace pro rodiče či zákonné zástupce dítěte. Nezapomeňte uvést následující informace:

• Datum a čas odchodu a návratu
  • Důvod žádosti o uvolnění ze školy
  • Datum a podpis žadatele (zákonného zástupce)

Přesná a kompletní žádost usnadní škole zpracování žádosti o uvolnění a zajistí, že nebude docházet k nedorozuměním či potížím. Nezapomeňte dodržet stanovené termíny pro podání žádosti a neváhejte se obrátit na školu v případě jakýchkoli otázek.

Závěrem

Doufám, že vám náš vzor žádosti pro uvolnění ze školy na dovolenou pomohl a že se s ním snadno vyrovnáte. Nezapomeňte vždy konzultovat s ředitelstvím školy a dodržovat zásady, které jsou stanoveny pro absenci žáků. Přeji vám úspěšný průběh žádosti a skvělou dovolenou plnou zážitků a relaxace. Děkujeme za váš zájem a přeji příjemný zbytek dne!