Sri Lanka: Správný název exotické destinace

Sri Lanka: Správný název exotické destinace

Ahoj přátelé! Dnes se společně podíváme na jednu z nejexotičtějších destinací na světě – Sri Lanku. Rozkryjeme vám všechny její tajemství a prozradíme, proč jí můžeme nazývat správným rájem na zemi. Připravte se na neuvěřitelnou cestu plnou krásných pláží, památek a pohostinných lidí. Buďte s námi a objevte to nejlepší, co Sri Lanka nabízí!

Vydejte se na dobrodružství do exotického ráje na Srí Lance! Tato malebná ostrovní země nabízí nádherné pláže, fascinující kulturu a bohatou historii, která z ní činí jedinečné místo k návštěvě. Při plánování cesty do tohoto tropického ráje je důležité připravit se řádně a dodržovat několik zásad.

Začněte tím, že si zajistíte platné cestovní doklady a víza, abyste mohli zemi bez problémů vstoupit. Doporučujeme absolvovat očkování proti nemocem, které se v oblasti vyskytují, a přibalit do batohu dostatek opalovacího krému a léků na případné nepříjemnosti. Při balení nezapomeňte na lehké oblečení, plavky a oblečení na ochranu před sluncem.

 • Plánujte si itinerář: Nenechte si ujít hlavní atrakce jako je slavná skalní pevnost Sigiriya, posvátné město Kandy nebo národní park Yala s bohatou divokou zvěří.
 • Stůjte oč z jedlého: Srí Lanka je rájem pro milovníky exotické kuchyně. Nezapomeňte ochutnat tradiční jídla jako je kari, kotthu roti nebo sladké kokosové dezerty.
 • Využijte místní dopravu: Projížďka tradičním tuk-tukem je zážitek sám o sobě a zároveň praktický způsob dopravy po ostrově.

Nejlepší pláže a mořské potápěčské lokality na Srí Lance

Nejlepší pláže a mořské potápěčské lokality na Srí Lance

Srí Lanka je ostrovem, který má mnoho skrytých pokladů, včetně některých z nejlepších pláží a mořských potápěčských lokalit na světě. Pokud jste milovníky slunce, moře a dobrodružství pod hladinou, pak je Srí Lanka tou správnou exotickou destinací pro vás.

Na Srí Lance najdete bílé písečné pláže omývané tyrkysově modrým mořem, které vás okouzlí svou krásou a klidem. Některé z nejlepších pláží patří například Mirissa, Unawatuna či Arugam Bay, kde si můžete užít relaxaci na slunečním záření nebo se ponořit do podmořského ráje.

Pro milovníky potápění je Srí Lanka také rájem. Na ostrově najdete mnoho potápěčských lokalit, kde se můžete setkat s pestrou podmořskou faunou a flórou. Mezi nejpopulárnější potápěčské lokality patří například Hikkaduwa, Negombo či Trincomalee. Takže si přibalte plavky, potápěčskou výbavu a vydejte se objevovat kouzla podmořského světa Srí Lanky.

Kulturní poklady Srí Lanky - Místa k návštěvě a zážitky

Kulturní poklady Srí Lanky – Místa k návštěvě a zážitky

Kulturní poklady Srí Lanky jsou jako klenoty ukryté v exotické destinaci, která láká cestovatele z celého světa. Nejenže je tato země známá svými úchvatnými plážemi a nádhernou přírodou, ale také skrývá bohaté dědictví a zajímavé kulturní památky. Pokud se rozhodnete navštívit tento úžasný ostrov v Indickém oceánu, nezapomeňte se podívat na následující místa a zažít nezapomenutelné zážitky:

 • Navštivte Posvátný zub Buddhy v Kandy, který je považován za jeden z nejposvátnějších buddhistických relikvií v zemi.
 • Prozkoumejte starobylé město Anuradhapura, které je domovem mnoha historických památek a buddhistických klášterů.
 • Podívejte se na slavnou skalní pevnost Sigiriya, která nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu a unikátní historii.

Sri Lanka - Nádherná příroda a národní parky

Sri Lanka – Nádherná příroda a národní parky

Sri Lanka je opravdu kouzelnou zemí plnou nádherné přírody a fascinujících národních parků. Tato exotická destinace nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a možnost poznávat úžasné kousky biodiverzity.

V národních parcích Sri Lanky můžete vidět ohromující různorodost zvířat a rostlin, jako jsou sloni, leopardi, či vzácné druhy ptáků. Pro milovníky dobrodružství a přírody je Sri Lanka skutečným rajem na Zemi.

Yala National Park Domov leopardů a slonů
Udawalawe National Park Safari možnosti a ochrana slonů
Sinharaja Forest Reserve Prastarý deštný prales a endemická flora a fauna

Tradiční srílanská kuchyně - Vyzkoušejte lahůdky

Tradiční srílanská kuchyně – Vyzkoušejte lahůdky

Navštívili jste již nádhernou Srí Lanku? Pokud ano, jistě víte, jaká lahůdka na vás čeká v podobě tradiční srílanské kuchyně. Pokud ne, připravte své chuťové buňky na jedinečný zážitek plný exotických chutí a vůní.

Tradiční srílanská kuchyně je bohatá na exotické koření, čerstvé ingredience a jedinečné kombinace chutí. Mezi nejoblíbenější srílanské lahůdky patří:

 • Rice and curry – klasické srílanské jídlo skládající se z rýže a různých druhů omáček a koření.
 • Hoppers – tradiční srílanské palačinky podávané s různými druhy omáček a zeleniny.
 • Kottu roti – pokrm z nakrájeného chleba s různými přísadami jako maso, zelenina nebo vejce.

Nejlepší dobrodružné aktivity na Srí Lance

Pro milovníky dobrodružství je Srí Lanka skvělým místem k prozkoumání. Zde je několik nejlepších dobrodružných aktivit, které si můžete vychutnat během své návštěvy tohoto exotického ostrova:

 • Surfování – Vydejte se na slavnou pláž Arugam Bay a vyzkoušejte své schopnosti při surfování na vlnách Indického oceánu.
 • Skalní lezení – Projděte se po úchvatných skalách Knuckles Mountain Range a užijte si nádherný výhled na okolní krajinu.
 • Šnorchlování a potápění – Pod hladinou Indického oceánu objevte úžasný podmořský svět plný pestrobarevných ryb a korálů.

Surfování Skalní lezení Šnorchlování
Základní kurz surfování v Arugam Bay Průvodce pro skalní lezení v Knuckles Mountain Range Snorkelovací výlet k místnímu korálovému útesu
Půjčení vybavení na surfování na pláži Tipy a triky pro bezpečné lezení po skalách Kurz potápění s instruktorem

Srí Lanka - Kde nejlépe nakoupit suvenýry a místní řemeslné výrobky

Srí Lanka – Kde nejlépe nakoupit suvenýry a místní řemeslné výrobky

Vyrazte na dovolenou na Srí Lanku a nechte se unést exotikou této úžasné destinace. Kromě nádherných pláží a malebných vesniček nabízí Srí Lanka také bohatou tradiční řemeslnou scénu, díky níž si můžete odvézt domů zajímavé suvenýry a místní výrobky.

Vydejte se na nákupy do místních trhů a obchodů a objevte autentické řemeslné výrobky, jako jsou ručně vyrobené látky, šperky z drahých kamenů, tradiční keramika nebo vonné koření. Pokud hledáte originální suvenýr, doporučujeme navštívit tradiční tržiště jako Colombo Street Market nebo Galle Fort Market, kde najdete široký výběr místních produktů.

Tipy pro nákup suvenýrů na Srí Lance:
 • Zkuste ochutnat místní čaj nebo koření jako originální suvenýr
 • Navštivte tradiční trhy a obchody pro autentický nákup

Závěrem

Díky za přečtení našeho článku o krásném Srí Lance a tom, proč je důležité používat správný název této exotické destinace. Tato úžasná země skrývá tolik krásných památek a kultury, že stojí za každou návštěvu. Takže až si naplánujete svou další dovolenou, nezapomeňte začlenit Srí Lanku do svého seznamu cestovních destinací. Určitě vás nepřestane ohromovat! Děkujeme, že jste zůstali s námi a těšíme se na vaši další návštěvu. Krásný den!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *